Przejdź do głównej treści strony

4.10 | Post-Europa (poza konkursem)

godzina:
04.10.2019 16:00 Kup bilet
04.10.2019 19:00 Kup bilet
miejsce: mała scena TPB
czas trwania: 30 min
przerwa: nie
reżyseria
Angelika Andrzejewski, Arthur Schopa
obsada
Assem Ajaini, Arwen Burgau, Alix Chacun, Clovis Fourdrinier, Jette Friedrich, Ida Habisreuther, Theresa Hammer , Igor Kondrat, Zuzanna Kot, Amos Lange, Kacper Malak, Olga Perczyńska, Martin Quinet, Patrycja Struwe, Ksawery Tracz, Paul Uziel


Choreografia i opieka artystyczna Arthur Schopa
Scenografia i kostiumy Torsten Thiele
Dramaturgia Eva Bormann
Muzyka Raimund Kroboth
Dźwięk Michael Rudolph
Asystent reżysera Robert Ziesenis


teatr / producent
Koprodukcja Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Deutsches Nationaltheater Weimar (Niemcy), European Youth Education and Meeting Centre Weimar, Miasta Blois (Francja) w ramach programu Erasmus+.
kraj
Polska/ Niemcy/ Francja

„Post-Europa” to futurystyczny, międzynarodowy projekt z udziałem młodych uczestników z Francji, Polski i Niemiec. Praca nad spektaklem rozpoczęła się od zbadania, w jaki sposób obywatele w tych trzech konkretnych krajach definiują stan współczesnej Europy. Oprócz przeprowadzania wywiadów z mieszkańcami miast, w których odbywały się próby, uczestnicy spotkali się również ze specjalistami z obszaru polityki i autorytetami akademickimi.

Kreacja zbiorowa, która była podstawą współpracy młodzieży, zaowocowała spektaklem opartym na samodzielnych badaniach współczesnego stanu Europy oraz wyobrażeniach post-europejskiej przyszłości. Tym samym twórcy projektu za pomocą języka artystycznego wyrazili swoją nadzieję na odnalezienie nowej i „ulepszonej” Europy przyszłości.

Ich dochodzenie koncentrowało się przede wszystkim na kierunku, w którym zmierza Wspólnota Europejska oraz na tym, jakie demokratyczne i często utopijne sugestie młodzi ludzie mogą wnieść do europejskiej idei.

Projekt został przygotowany i zaprezentowany podczas festiwalu „Week of Democracy” w Deutsches Nationaltheater Weimar.