Klub festiwalowy

Klub Festiwalowy – koncerty i imprezy

Kryzys to stan dobrze znany również w muzycznym świecie, a szczególnie w kręgu wielkich wytwórni fonograficznych. W pierwszych latach XXI wieku serwisy streamingowe i kanały internetowe z nieograniczonym dostępem do utworów muzycznych, zakłóciły dotychczasowy monopol fonograficznych gigantów. Z drugiej strony ten przełomowy moment na rynku muzycznym oraz idące za nim nowe narzędzia przekazu i powszechny do nich dostęp, stały się szansą do rozwoju niezależnych labeli muzycznych oraz nowych sposobów prezentowania i udostępniania muzyki. Małe i niezależne wytwórnie, zajmują dziś bardzo ważne miejsce na rynku fonograficznym, natomiast wydawanie płyt metodą Do It Yourself (DIY) to powszechny sposób funkcjonowania wielu zespołów. Wspominane działania to muzyczne próby generowania energii społecznej, która może być budowana na nowej wspólnocie słuchania oraz w oparciu o kameralne wydarzenia i inicjatywy muzyczne.

Tegoroczny Klub Festiwalowy skupia się na prezentacji i spotkaniu z zespołami związanymi z kreatywnymi markami muzycznymi (Latarnia, Asfalt Records), bądź produkujących, wydających i promujących własnym sumptem swoje płyty (We Call It a Sound, Dead Snow Monster).

W trakcie trwania festiwalu, codziennie o godzinie 22.00 zapraszamy do Klubu Festiwalowego, który w tym roku będzie mieścił się w klubie Towarzyska Kafe i Regionalnej Warzelni Piwa (ul. Poznańska 8 i 12).

Muzyczny rodzinny duet We Call It a Sound to mieszanka avant-popowych, tanecznych i folkowych brzmień. Ich kompozycje na dwa głosy, elektronikę oraz dwa instrumenty dęte – puzon i trąbkę, mają charakter pieśni, które nawiązują do klimatu współczesnej polskiej wsi. Lekka bitowa elektronika z transowymi motywami to propozycja od Wicked Giant. Zespół powstał w 2014 roku, a obecnie pracuje nad pierwszym singlem. Bezkompromisowy raperski duet Syny (wyt. Latarnia Records) przyciąga nie tylko brudnymi, poszarpanymi tekstami i dźwiękami, ale energicznym i hipnotyzującym zarazem klimatem na koncertach. Będzie też przestrzeń rock’n’rollowych łobuzów z Dead Snow Monster, którzy doskonale wiedzą, na czym polega głośne garażowe granie. Papa Zura i Ojciec Karol prezentują surową i niebanalną selekcję archiwalnych nagrań z winyli w porządnym old school’owym miksie funkowych brzmień. Funk, groove, soul to domena Burn’a Reynoldsa (wyt. Asfalt Records), który swoimi setami dj’skimi rozgrzewa parkiet do czerwoności. Muzyczną klamrą Klubu Festiwalowego będą dwa elektroniczne miksy Michała Margańskiego (Polskie Radio Program Trzeci). Dziennikarz radiowy i DJ, łączący ze sobą tak skrajne gatunki jak techno, disco, jazz czy house, zagra na imprezie zatytułowanej Radio Domówka (24.09) oraz w klubie Towarzyska Kafe (01.10). Jego sety i audycje poza szerokim doborem brzmień mają wyraźny taneczny charakter. Utwory, które przedstawi w Bydgoszczy to wybór kompozycji prezentowanych na antenie Trójki w nocy z soboty na niedzielę w audycji Potrójne Pasmo Przenoszenia.

Kuratorem Klubu Festiwalowego jest Jakub Drzastwa

 

W Towarzyskiej Kafe oraz Regionalnej Warzelni Piwa (ul. Poznańska 8 i 12) dostępne jest festiwalowe piwo oraz menu lunchy i kolacji ze specjalnymi ZNIŻKAMI. Szczegóły tutaj.